DOPRAVA
ZDARMA

při nákupu
nad 1 500 Kč

K dopravě zdarma chybí 1500 Kč
Registrovat

V košíku máte 0 ks zboží za 0 Kč

Akce liquidy 3 + 1 ZDARMA 10 i 30ml


Prodejna Gallagher

Veveří 41, 602 00 Brno

Otevírací doba:
Po, Čt: 10.00 – 18.00
Út, St, Pá: 10.00 – 17.00
Klasické cigarety už nebudou v restauracích vítané, e-cigarety stále ano

Poslat e-mailem

V českých hospodách už si kuřáci definitivně nezapálí. Prezident Miloš Zeman potvrdil svým podpisem úplný zákaz kouření v restauracích, ačkoliv jako náruživý kuřák stál podle svých slov „ve střetu zájmů“. Od 31. května 2017, na Světový den bez tabáku, se Česká republika přidá k ostatním zemím světa, kde tento zákaz platí už několik let. Majitelé e-cigaret si ale mohou oddechnout, na ně se vyhláška vztahuje jen zčásti.

V restauracích i barech se stále vapovat může

Zákaz kouření má před škodlivými účinky tabákového kouře chránit nejen hosty, ale také zaměstnance, kteří jsou nebezpečnému kouření vystaveni v mnohem vyšší Klasickým cigaretám v Česku odzvonilo, elektronky získaly výjimkumíře. Kuřáci už si tak nezapálí ve všech hospodách, restauracích a barech bez rozdílu. Výjimku dostaly čajovny, kde se kouří vodní dýmky.

Původně chtělo ministerstvo zdravotnictví zakázat také elektronické cigarety na stejných místech jako ty klasické. V restauracích ale budou moci e-cigarety zůstat. Měl by však platit zákaz jejich používání ve školách, zdravotnických zařízeních nebo na dětských hřištích. Na veřejných prostranstvích v okolí škol může vapování zakázat obec závaznou vyhláškou. 

Zákaz vapování v nákupních centrech i veřejné dopravě

Vapeři budou stále moci používat e-cigarety například v zoologických zahradách, kde bude kouření klasických cigaret od konce května zakázáno. Vapování e-cigaret ale zákon dále zakazuje v nákupních centrech kromě vymezených míst, v prostředcích veřejné dopravy, zábavních zařízeních a ve sportovních halách.

Do restaurací a barů ale stále s e-cigaretami můžete. Jestli vás něco může přesvědčit o tom, že jste přechodem na e-cigaretu zvolili dobře, pak je to právě tento zákon. Zatímco kuřáci budou mrznout před restauracemi, vy si můžete e‑cigaretu vychutnat i v teple uvnitř. Zároveň máte oproti klasickým cigaretám mnohem více možností, ať už je to výběr obrovského množství příchutí nebo skládání vlastních e-cigaret. Zákon o zákazu kouření navíc přináší bonus pro všechny návštěvníky restaurací a barů, kteří už nebudou muset vdechovat zdraví škodlivý kouř, a to ten, že jejich oblečení konečně nebude cítit kouřem.


Nahoru